Lokalizator GPS – jaki wybrać do auta?
Dziś na rynku dostępnych jest mnóstwo lokalizatorów GPS, różniących się od siebie wyglądem, zastosowaniem, sposobem instalacji i wbudowanymi funkcjami. Nic więc dziwnego, że wiele osób ma problem z wyborem urządzenia, które najlepiej sprosta ich oczekiwaniom.
Zastanawiasz się, jaki GPS do auta sprawdzi się w Twoim przypadku? W tym tekście wyjaśnimy Ci na czym polegają różnice między kilkoma typami modułów. Sprawdź, co zyskasz dzięki każdemu z nich.
Lokalizatory GPS montowane w pojeździe
Lokalizatory instalowane w pojeździe to najczęściej wybierany rodzaj modułów GPS. Są one trwale przymocowane w konkretnym miejscu, dlatego trudniej je wyjąć z samochodu np. złodziejom. Co więcej, niektóre z nich pozwalają na pobieranie z auta informacji o jego stanie i o eksploatacji pojazdu przez kierowcę.
Lokalizator IKOL GO – dokładny i praktyczny
IKOL GO to bardzo popularny i praktyczny GPS samochodowy, pasujący zarówno do aut osobowych i ciężarowych, jak i do samolotów, łodzi czy jednośladów. Jest łatwy w instalacji – można ją wykonać również samodzielnie.
Ten sprawdzony lokalizator nie tylko pobiera energię z akumulatora, ale też jest wzbogacony o zapasową baterię, działającą przez 24 godziny.
Urządzenie to oferuje:
- precyzyjne lokalizowanie pojazdu w czasie rzeczywistym,
- przeglądanie historii podróży pojazdu z ostatnich 3 lub 12 miesięcy,
- możliwość poszerzenia jego funkcjonalności o kolejne, przydatne usługi – moduł ten ma nawet wejścia przeznaczone dla dodatkowych czujników,
- niezawodność także w ekstremalnych warunkach – działa w temperaturach wynoszących od -25°C + 75°C.
Lokalizator IKOL CAN – kontroluj poziom paliwa
Moduł IKOL CAN wyróżnia się wśród innych urządzeń swoim sposobem montażu. Podłącza się go do magistrali CAN pojazdu, co sprawia, że kierowca ma dostęp do płynących stamtąd danych – w szczególności tych dotyczących obecnej ilości paliwa i jego wykorzystania podczas jazdy.
Decydując się na zakup tego lokalizatora, zyskasz:
- możliwość sprawdzenia aktualnej lokalizacji pojazdu,
- dostęp do historii przejazdów,
- alarm otwartych drzwi,
- raporty zdarzeń (informacje o niezapiętych pasach, włączonym świetle, temperaturze, uruchomionej klimatyzacji itp.),
- raporty z podróży i zużycia paliwa,
- raporty spalania i poziomu paliwa,
- wiedzę o przebiegu pojazdu,
- możliwość przeanalizowania swojego lub czyjegoś stylu jazdy po wyborze usługi Ecodriving, przydatną zwłaszcza dla osób zarządzających flotą kierowców,
- wiele innych udogodnień.
Lokalizatory przenośne
Lokalizatory przenośne to wygodne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na możliwości łatwego przenoszenia modułu z auta do auta. Ich największymi atutami są mobilność, prostota montażu oraz opcja sczytywania danych z komputera pokładowego niektórych pojazdów.
IKOL OBD – funkcjonalność i prostota montażu
Jeżeli zarządzasz flotą pojazdów, masz kilka samochodów lub z jakiegoś powodu nie możesz zamontować w swoim aucie lokalizatora na stałe, z pewnością przypadnie Ci do gustu moduł IKOL OBD. Łatwa instalacja typu plug&play, polegająca wyłącznie na wpięciu lokalizatora do umieszczonego pod kierownicą złącza diagnostycznego, pozwala na korzystanie z urządzenia w kilku autach na zmianę.
IKOL OBD wyposażono w czujnik ruchu i zapasową baterię, która działa nawet przez 24 godziny.
Do funkcji, które posiada ten lokalizator, należą:
- usługa śledzenia pojazdu w czasie rzeczywistym,
- możliwość przejrzenia w historii pokonanych wcześniej tras,
- opcja odczytywania informacji z komputera pokładowego pojazdu,
- możliwość poszerzenia funkcjonalności modułu o liczne usługi dodatkowe,
- i wiele innych.
Urządzenie to jest sprzedawane w zestawie z przedłużaczem, który umożliwia położenie go w bezpiecznym miejscu, z dala od nóg kierowcy.
Podsumowując: Wszystkie wymienione powyżej lokalizatory IKOL to niezwykle użyteczne urządzenia, które w dodatku mogą zostać wzbogacone o nowe, dodatkowe funkcjonalności. Każdy z modułów jest nieco inny, co sprawia, że nawet najbardziej wymagający kierowcy znajdą tu egzemplarz dla siebie.